تابلو چلنیوم کد 007

تابلو چلنیوم

تابلو چلنیوم

طراحی تابلو یکی از حرفه ای ترین کارها در زمینه برند سازی به شمار می آید . اما طراحی تابلو چلنیوم چگونه است ؟ تابلو چلنیوم چگونه ساخته می شود ؟ با ادامه مطلب همراه باشید .

تابلوی چلنیوم کد 003

تابلوی چلنیوم کد 003چلنیوم

تابلو چلنیوم چیست ؟

جنس دور پلکسی که کشیده می شود . به آن نوار چلنیوم گفته می شود .

جنس چلنیوم از یک نوع فلز است که رنگ های متنوعی دارد . طلایی‌ ، نقره ای خشدار و براق و … دارد که اصولا براق مورد استفاده بیشتر قرار می گیرد . البته تابلو چلنیوم مشکی هم دیده شده ولی زمینه کاری آنها بسیار کم می باشد .

در تابلو های چلنیوم امروزه مدل هایی موجود هستند به نام مدل های پانچ نوار لبه حروف که همان چلنیوم است . سوراخ ، سوراخ یا همان پانچ شده می باشد . که مدل های مختلفی دارد از قبیل : ستاره ای ، دایره ای و … .

این باعث میشود وقتی نور پرتاب می شود . یک حالت سایه خوشگل بدهد که بیشتر مغازه هایی که فانتزی هستند از این نوع تابلو چلنیوم استفاده می کنند .

حروف چلنیوم به همان نوشته ها می گویند ، تابلو به مجموع آنها می گویند . ( کامپوزیت ، PVC ، SMD ، پلکسی و … ) به اینها تابلو چلنیوم گفته می شود ، زیرا در آنها حروف چلنیوم بکار برده شده است  . بر اساس نوع حروف اسم تابلو نیز گذاشته می شود .

تابلوی چلنیوم کد 013

تابلوی چلنیوم کد 013

روش ساخت تابلو چلنیوم

روش نورپردازی تابلو چلنیوم‌ :

با PVC و SMD است . به این صورت است که PVC  در زمینه کار می شود  و SMD پشت  آن . این روش نورپردازی تابلو چلنیوم ، روش نرمال می باشد . حال بعضی جاها  PVC نازک یا 5 میلی متر و حتی بعضی جاها 3 میلی متر نیز دیده شده که کار می کند .

کسانیکه قیمت های پایین می دهند از این روش ها استفاده می کنند که مشتری اطلاع ندارند .با قیمت و کیفیت پایین به مشتری ارائه می دهند . ولی با این قیمت مناسب کارهای نمایشگاهی دو ، سه روزه می باشد .

قیمت چلنیوم به چند عامل بستگی دارد :

  • پلکسی روی آن که جنس و ضخامت های متفاوتی دارد ( 3 میلی متر ، 5 میلی متر و … ) که عرف پلکسی که بر روی سطح کار باشد 3 میلی متر است . جنس پلکسی 3 میلی متر مدل های مختلفی دارد از قبیل : چینی ، تایوانی ، ایرانی و … ( نازک و … ) که بر روی قیمت تاثیر مستقیم دارند .  در Sharp بودن ، زیبا بودن و مقدار یکدست پرتاب کردن نور از پشت ، بر روی جنس پلکسی تاثیر دارد . نوار دور که در بالاتر راجع به آن صحبت کردیم نوار چلنیوم است .
  • متریال بعدی SMD است . که بعضی ها داخل آن LED کار می کنند . کسانیکه حرفه ای هستند از LED استفاده نمی کنند .  SMD یک پرتاب نوری دارد . یعنی بر مبنای جریانی که  وارد هر بلوک SMD‌ می شود یک مقدار نوری پرتاب می شود . اگر دو عدد بلوک  SMD‌ بگذاریم و با یک آمپر جریان وارد آن شود . مقدار نوری که پرتاب می کند به اندازه این است که یک بلوک SMD  بگذاریم و یک آمپر به آن جریان بدهی . پس تعداد SMD ها باور غلط برای مردم می باشد که بعضی ها به دروغ به مشتری می گویند . که به جای 50 عدد ،‌100 عدد SMD‌ کار کردم که پر نور تر شود . و به دلیل نداشتن آگاهی و علم آن تولید کننده است که این بحث باز می شود . مبنای نور بر حسب جریان پاور که به SMD ها داده می شود و تعداد SMD‌ ها به تعداد استاندارد ، فاصله استاندارد و پخش شدن بر روی سطح PVC است . در مجموع باید به تناسب بین آمپر ، جریان ، پاور و SMD می باشد .
  • PVC یک پایه نگهدارنده می باشد ، که الزاما نباید از جنس PVC باشد . کار پایه نگهدارنده این است که به شکل حروف برش می خورد و بر روی دیوار نصب می شود . و SMD ها بر روی آن سوار می شوند و چلنیوم و پلکسی بر روی PVC قرار می گیرند . PVC می تواند از جنس فیبر ، چوب و … باشد اما به دلیل خوش برش بودن و مناسب بودن قیمت از جنس PVC استفاده میکنند .
  • سیم کشی بین حروف مبحث بعدی می باشد . گاها تابلو ساز ها جریان ها را خوب تقسیم نمی کنند و یا سیم را نازک می کشند . اگر در خیابان ها دقت کرده باشید بعضی از تابلو ها می بینین که یک حروف آن سوخته و این به دلیل این می باشد که یک نیروی متخصص برق یا الکترونیک نداشتند که بتوانند خوب تقسیم بندی کنند .

 

اگر به دنبال مشاوره خوب برای طراحی و ساخت تابلو هستید بهتر است از کارشناس حرفه ای مشاوره و راهنمایی دریافت نمایید . جهت دریافت مشاوره با شماره 02166706391 تماس حاصل نمایید .

همچنین می توانید برای مشاهده نمونه کارهای صنایع مبتکران به پیج ایسنتاگرام مراجعه فرمایید .

 

برای اطلاعات بیشتر درباره مجموعه ما و آگاهی شما عزیزان با مطالب زیر با ما همراه باشید .

تابلو تبلیغاتی

تابلو پلکسی

اتیکت سینه

بج سینه

پلاک سردرب

تابلو چلنیوم

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *